kb news
18.01.2024

Филијалите и експозитурите на Комерцијална банка нема да работат на 19 јануари 2024 година

Филијалите и експозитурите на Комерцијална банка АД Скопје нема да работат на 19 јануари (петок) заради празнување на Богојавление - Водици.

Повеќе
kb news
16.01.2024

КБ пакети – сѐ во едно за пониска цена и уште поголеми поволности

Избери КБ Стандард, КБ Плус или КБ Бонус, зависно од твоите потреби, и уживај во современото банкарство на Комерцијална банка, кое значи ефикасно, брзо и едноставно завршена работа.

Повеќе
kb news
11.01.2024

Донација од Комерцијална банка вредна 6 милиони денари за изградба на градинка „Верверичка“ во Кисела Вода

Новата градинка „Верверичка“ се очекува летово да ги прими првите дечиња, кои благодарејќи на донацијата од Комерцијална банка и од Општина Кисела Вода ќе добијат нов модерен простор за нивните игри, дружби и први едукативни часови.

Повеќе
kb news
11.01.2024

Во новата сезона на Live At Audiokultura со нови задоволства од Mastercard Platinum на Комерцијална банка

Совршенството на добрата музика и на привилегиите овозможени од Mastercard Platinum го прават уникатно уживањето во несекојдневната и префинета програма на „Live At Audiokultura“.

Повеќе
kb news
05.01.2024

Плати со Mastercard на Комерцијална банка и добиј уште 100 денари попуст на Студентскиот пакет во Cineplexx

Со Mastercard картичките на Комерцијална банка понеделник е дефинитивно ден за кино со Студентски пакет во Cineplexx по цена од само 200 денари!

Повеќе
kb news
05.01.2024

Внимавај на обиди за злоупотреба на картички со СМС и e-mail пораки од лажна веб-страница

Заштити ги твоите платежни картички од можна злоупотреба и не кликај на линк добиен преку СМС или e-mail порака за наводна „погрешна адреса“ или „вратена пратка“.

Повеќе